İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Ankara

Ağız sağlığı, gündelik yaşantı ve beden sağlığında oldukça önemli bir yere sahiptir. Gün içerisinde girilen sosyal ve iş ortamında estetik bir görünüm sağlanmasına sebep olan diş yapısı kişilerin ifade, gülüş ve genel yüz yapısını etkilemektedir. Bu sebeple de teknoloji tıp dünyası ile koordineli bir şekilde çalışıp yeni yöntemler geliştirerek ağız yapısında oluşan bozuklukları onarıp, kişilerin mükemmel bir gülüşe sahip olması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Eskiden zorlu olarak bilinen hatta neredeyse imkânsız sayılan çoğu yöntem bugün günümüz teknolojisi ile diş hekimlerini buluşturup kusursuz görünüm elde edilmesini sağlarken sağlık açısında da birçok fayda sağlamaktadır. Çünkü diş yapısında oluşan her türlü sorun ve rahatsızlık estetik açıdan kötü bir görünüm oluşturmasının yanında çiğneme konusunda da aksaklıklara sebep olup sindirim sistemini etkilemektedir. Bu yüzden de yeni tedavi yöntemleri arasında geliştirilen implant tedavisi hastalara birçok fayda sağlayıp yaşantılarını sağlıklı bir şekilde sürdürmelerine olanak tanımaktadır. Bizler de implant merkezi Ankara içinde sizleri bu konuda bilgilendirip merak ettiklerinizi açıklayarak tedavi sürecine başlamaktayız. Böylece sağlığınız için izlenen bu yolun tüm aşamalarını öğrenerek bilinçli şekilde tedaviye başlamış olacaksınız.

İmplant Tedavisi Nedir?

Ankara’da implant tedavisi hizmeti veren kliniğimiz bu yöntemi sizlere uygulamadan önce tedavi süreçlerini ve sonuçlarını derinlemesine açıklayarak sizleri bilgilendirmektedir. İmplant tedavisi, çene kemiği içine yerleştirilen yapay diş kökü olarak tanımlanmaktadır. Bu tedavi eksik olan dişlerin yerine yapılmakta ve yaşam boyunca sorun yaşamadan kullanılmaktadır. Titanyum elementinden yapılan vidalar, hekimler vasıtası ile cerrahi bir operasyonla çene kemiği içerisine yerleştirilmektedir. İşlem gerçekleştikten sonra vidalar çene kemiği ile belli bir sürenin ardından tamamen özdeşleşir ve üzerine yerleştirilmek istenen protezi kaldırılacak duruma gelir. Tabi bu tür bir tedavinin sağlıklı şekilde gerçekleştirilip amacına ulaşması için hastanın mutlaka implantın yerleştirilebileceği yeterli kemik desteğine sahip olması gerekir.  Yeterli kemik desteğinin bulunmadığı durumlarda ileri cerrahi yöntemleri ile bu durum ortadan kaldırılmaktadır. İmplant tedavisi Ankara ili içerisinde bulunan kliniğimizde verdiğimiz implant tedavisi hizmetinde sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmanız için gelişen teknolojiyi takip ederek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Uygulanır?

Çeşitli nedenlerden dolayı diş eksikliği olan kişiler birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunlar estetik olarak görüntüde birtakım problemleri ortaya çıkardığı gibi fonksiyonel olarak da çiğneme aksaklıklarını ortaya çıkararak sindirim bozukluğu ve benzeri rahatsızlıklar oluşmasına sebep olmaktadır. Diş kaybının yaşanması çiğnemede problem yaratacağı gibi diş diziliminde de bozulmaların yaşanmasına sebep olur ve bunun sonucunda da çene ekleminde rahatsızlıklar gözlenir.

Tek diş eksikliklerinde komşu sağlam dişlere dokunulmadan diş eksikliği tamamlanabildiği gibi, çoklu diş eksikliklerinde de hareketli protezler yerine sabit protez kullanabilmek dental implantlar sayesinde mümkün olabilmektedir. Tam dişsiz hastalarda özellikle alt çenede kullanımı zor olan hareketli protezleri implantlar sayesinde sabitlemek mümkündür. Seçilecek bu yöntem sayesinde ömür boyu sağlıklı bir ağız yapısına sahip olabilirsiniz.

Ankara İmplant Merkezleri Yöntemi Nasıl Uygulamaktadır?

İmplant uygulaması genellikle iki aşamada gerçekleştirilir. İleri cerrahi gerektirmeyen standart bir implant uygulaması için ilk aşamada implant yerleştirilecek bölgeye lokal anestezi yapılarak bölgenin uyuşması sağlanır. Daha sonra, tetkikler sonucunda belirlenmiş olan kemik kalınlığı ve yüksekliğine uygun olarak yuva açılarak implant kemik içine yerleştirilir. İmplant uygulamasının ikinci aşamasında, implantın kemik ile bütünleşmesi için belli bir süre beklendikten sonra üzeri kapalı olan implantın üzeri açılarak dişi taklit eden kısım yerleştirilir ve protez işlemine başlanır.

İmplant Tedavisi Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Ankara implant tedavisi fiyatları hakkında en net bilgiyi klinik ve radyolojik muayeneniz sonucunda doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Muayene yapılmadan kesin ve net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Bunun dışında implant tedavisinde fiyatı belirleyen unsurlar genel olarak cerrahi işlemler sırasında kullanılan materyaller (kemik tozu, membran vs.), ileri cerrahi yöntemleri, kullanılan marka, titanyumun kalitesi ve hekimin tecrübesi açısından değişiklik göstermektedir. Ancak yapılan işlemin ömür boyu kalıcı olacağı düşünüldüğünde fiyat oldukça ideal bir hale gelmektedir. Ankara implant fiyatları 2018 hakkında kliniğimizin sizlere muayeneniz sonucunda en kapsamlı bilgiyi vereceğinden emin olabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Adres