Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Ankara

Yaşantımız içerisinde duygu değişimlerimizi yüz mimiklerimizle ifade eder ve karşı tarafa yansıtırız. Bazen üzülüp kaşlar çatılsa da vazgeçilmeyecek bir eylem vardır ki o da gülümsemek. Mutluluğun en doğal tepkisi olan ve herkese yakışan gülümseme için ağız sağlığımız oldukça önemli bir yere sahiptir ve herkes güldüğü zaman mükemmel gözüken sağlıklı dişlere sahip olmak ister. Tabi böyle dişlere sahip olmak için öncelikle var olan dişlerinizi korumalı ve özenerek bakımını yapmalısınız. Ancak bazı durumlarda çapraşık dişler, diş eti sorunları, kırık ve/veya eksik dişler olabilir ve bu durum istenmeyen görüntü bozukluklarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. İstenmeyen sorunları önlemek içinde son yıllarda diş estetiği altında geliştirilen gülüş tasarımı kişiler tarafından oldukça tercih edilen ve yaptırılan bir tedavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizlerde kliniğimizde hastalarımız için profesyonel bir çalışma yürütüp gerekli tedavi alternatifleri ile mükemmel gülüşler sunuyoruz. Ankara gülüş tasarımı hizmeti oldukça yoğun talep gördüğü için hizmet içeriğini geliştirmek adına  yenilikleri takip ediyoruz.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı genel olarak tanımlanırsa kişilerin istedikleri gülüşe sahip olması için beyazlatma, zirkon kaplama, bonding ve diş eti operasyonları (pembe estetik) ile dudak şekillendirmesinin yapılıp diş boyunun yüze uygun olarak ayarlanmasıdır. Gülüş tasarımı yapıldığında diş etinin normal ve doğal bir görünüme kavuşması ve diş yüzeyinde bulunan çatlak, kırık ve kapanış sorunlarının giderilmesi amaçlanır.

Gülüş tasarımı yapılmadan önce doktorunuz mutlaka kapsamlı bir muayene ve bazı kıstasları göz önünde bulundurarak işleme başlamalıdır. Diş eti ve dişlerinizin genel olarak böyle bir işleme yatkın olup olmadığı kontrol edilmeli ve ten rengi, dudaklar gibi her ayrıntı göz önünde bulundurulmalıdır.

Gülüş tasarımı öncesi sonrası yaparak değişimi gözlerinizle görmenizi sağlayıp diş estetiği Ankara ili içerisinde tamamen istediğiniz gülüşe kavuşmanızı amaçlıyoruz. Çünkü gülümsemek mutlu bir yaşam ve sağlıklı bir yaşantı demektir. Bizde sizler için bu konuda en iyisini isteyip yerine getirmeye çalışmaktayız!

Gülüş Tasarımı Hangi Tedavileri Kapsamaktadır?

Gülüş tasarımının tedavi kapsamını sıralamadan önce mükemmel bir gülüşün olmazsa olmazını belirtmemiz gerekirse her şeyden önce dişler sağlıklı olmalıdır.

Gülüş tasarımında başvurulan temel tedavi seçenekleri ise;

  • Yaprak porselen de denilen Laminate uygulamaları
  • Empress porselen ve Zirkonyum porselen uygulamaları
  • Estetik dolgular (Kompozit beyaz dolgular ve bonding sistemler)
  • Porselen dolgu uygulamaları (inley-onley)
  • Ortodontik tedavi uygulamaları
  • Diş eti estetiği (Gingivektomi – diş eti kısaltma, Gingivoplasti – diş eti kontur düzeltmesi uygulamalarını içermektedir)
  • Gülüş tasarımı ve dijital planlama
  • Diş beyazlatma (Diş ağartma, Bleaching)
  • Diş mücevheri (Kristal ve pırlanta uygulamaları)
  • Tüm bu uygulamalardan önce kişinin cinsiyet, yaş, ten rengi ya da yüz şekli gibi kriterler gözönüne alınarak bir planlama yapılmalıdır.

Gülüş Tasarımında  Hangi Kriterlere Dikkat Edilir?

Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (Beyaz Estetik) ve diş etlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (Pembe Estetik) bir bütün olarak değerlendirilir. Yani gülüş tasarımı sadece dişlerin renk, form ya da pozisyonlarından kaynaklanan problemlerin giderildiği,  tedavinin dişler ile sınırlı olduğu tasarımlar değildir. Aynı zamanda diş etlerinin ufak operasyonlar ile seviyelendirilmesi, dudak dolgunluğu ve kontürünün yeniden şekillendirilmesi gibi yumuşak dokular üzerinde de bir takım düzenlemelerin yapıldığı kombine tedavilerdir.

Bu amaçla hastamızdan öncelikle fotoğraf, ağız içi modeller ve gerekli röntgenler alınır. Yapılan klinik muayene ile diş, diş eti ve kemik seviyeleri değerlendirilir. Sonrasında hangi dişlerin tasarıma dahil edilip tedavi gerektirdiği ve diş etlerinin hangi seviyede olması gerektiği belirlenir.

Gülüş tasarımı tedavisi içerisinde saydığımız tüm kriterlere uygun olarak hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Gülüş Tasarımı Hangi Sorunların Ortadan Kaldırılmasını Sağlar?

Gülüş tasarımında genel olarak Ankara’da ki kliniğimizde özünde hastalarımızın hayal ettikleri, aynaya baktıklarında görmek istedikleri glümsemeyi onlara kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Uyguladığımız tedaviler ile diş renginizde çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş lekelenmeleri, dişetinizde oluşan şekil bozukluklarını, dişlerin diziliş sorunlarını, mevcut düzensiz boşlukları, yaşa veya kazalara bağlı olarak kaybedilmiş dişleri ve diş boyundaki uyumsuz görünümü ortadan kaldırmayı amaçlamaktayız. Genel olarak saydığımız sorunlara çözüm olan gülüş tasarımından sonra gülüşünüze güven ve hayatınıza renk gelecektir.

Ankara Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadardır?

Gülüş tasarımı ağız ve diş sağlığının yanı sıra kişinin kendine olan güveninde artmasını sağlayan estetik bir operasyonlar zinciridir. Bu nedenle gülüş tasarımı maliyeti gerekli görülen tedavilerin türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin implant yaptırılıyorsa fiyat farklı, ortodontik ya da protetik tedavi yaptırılıyorsa fiyat farklı olarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle net fiyatı ancak ve ancak doktorunuzun yaptığı muayeneler sonucunda belirlenebilir.

Bize Ulaşın!
Adres