Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Ankara

Herkes gün içerisinde kahve ve çay gibi diş sarartıcı içecekleri oldukça fazla tüketmektedir. Hatta kahve tiryakileri gözünü bir bardak kahve tüketmeden açamazken bunu yanı sıra hiç istemesek de sigara kullanımı da gün içerisinde oldukça yüksek düzeyde gerçekleşmektedir. Yediklerimiz vücudumuza bazen fayda bazen de zarar sağlarken unutmamalıyız ki en büyük özeni vücudumuza göstermeliyiz. Çünkü kokusuyla bizi mest eden kahveyi yudumlarken ne kadar dişlerimiz aklımıza bile gelmese de ilerleyen zamanlarda aynaya bakıp dişlerim neden sararıyor ya da benim dişlerim bu renk değildi gibi cümleler duyulmaya başlanmaktadır. Tabi asla kahve veya çay tüketilmemeli ya da sadece bu iki içecek diş sağlığını tehdit etmektedir demiyoruz. Daha birçok neden diş renginizi kaybetmenize neden olurken gereken önlemleri aldığınızda en az seviyede zarar görmüş olacaksınız. Çoğu zaman gereken önlemler alınmadığı ve kişiler ilerleyen zamanlarda dişlerinin renginden rahatsız olduğu içinde çeşitli diş beyazlatma teknikleri geliştirilmiştir. Zamanın değişip teknolojinin ilerlemesiyle kişiler daha beyaz dişlere kısa yolda kavuşurken bizler de diş beyazlatma Ankara ili içerisinde sizlere kusursuz hizmet vermek için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Peki, nedir bu diş beyazlatma diye merak ederseniz yazımızın devamında tavsiyelerimizi ve daha pek çok merak ettiğiniz sorunun cevabını bulabileceksiniz!

Diş Beyazlatma Nedir?

Estetik diş hekimliği adı altında verilen hizmetlere bakılacak olursa en çok rağbet gören uygulama diş beyazlatmadır. Doğru bir teknikle uygulandığı zaman kişilerin dişlerine asla zarar vermeyen bu yöntemle birlikte yıllar içinde oluşmuş olan ve fırçayla temizlenemeyen lekeler, gözlenen sararmalar giderilmektedir. Diş beyazlatmanın asıl amacı diş dokunuza zarar vermeden daha beyaz dişlere sahip olmaktır.

Diş beyazlatmanın bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan çarpıcı gülüşlere sahip olma isteğinin yanında sağlıklı bir görünüme kavuşmakta  yer almaktadır. Diş beyazlatma için merkezimize gelen hastalarımızın ilgili şikâyetleri değerlendirilip en doğru ve profesyonel hizmet sunulmaktadır.

Diş Hekimliği’nde Diş Beyazlatma Hangi Yöntemlerle Uygulanmaktadır?

Kahve, kola, sigara tarzı alışkanlıklar, kullanılan antibiyotikler ve yaşa bağlı mine tabasının incelmesi gibi sorunların dişlerinizi sarartıp oldukça kötü bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bunun için ortaya çıkan diş beyazlatma da çeşitli yöntem ve tekniklerle doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

Diş beyazlatma için genel olarak 2 yöntem uygulanmaktadır. Bunlar;  Office Bleaching,  Home Bleaching yöntemidir.

Klinik ortamında yapılan diş beyazlatma evde uygulanan yönteme göre çok daha hızlı sonuç vermektedir. Lazerle diş beyazlatma olarak bilinen bu yöntemde kullanılan lazer ışığı da dişe asla zarar vermemektedir. İşlem sonucunda ise dişlerdeki beyazlatma etkisi hemen görülmektedir.

İkinci yöntem olan evde beyazlatma ise doktorunuzun size uygun hazırladığı diş kalıbınızın içerisine ağartma jelinin yerleştirilmesi esasına dayanmaktadır. Office Bleaching yöntemine göre bu yöntem daha uzun ve zahmetli olmaktadır.

Hastalarımızın şikayeti doğrultusunda en doğru teknik ile sağlıklı gülüşlere kavuşmaları sağlanacaktır.

Kalıcı Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dünya çapında yapılan çeşitli araştırmalar gösteriyor ki kişilerin %7si dişlerindeki kötü görünüm yüzünden gülümsemekten kaçınmaktadır. Bu sebeple üretilen diş beyazlatma jelleri kalıcı beyazlatmaya giden yolda ilk adımların atılmasını sağlamıştır. Sonrasında ise kimyasal, fototermal ve fotokimyasal diş beyazlatma teknikleri teknoloji ile birlikte kişilerle buluşmaya başlamıştır. Saydığımız yöntemler arasında yer alan tüm teknikler doktor gözetimi altında ve profesyonel bir hekimlik ile gerçekleştirilmelidir.

Fototermal ve fotokimyasal beyazlatma lazerle diş beyazlatma teknikleri arasında yer almaktadır. Yöntemin esası özel bir jel kullanmaya dayanmaktadır. Sonrasında LED ışınları ve diyot lazer jel içerisindeki maddeleri aktif hale getirir ve dişlerde istenen beyazlatma gerçekleşir. Diğer lazer yöntemindeyse UV lamba kullanılarak yöntem gerçekleştirilmektedir. Ve dişlerde en fazla beyazlatma etkisi yaratan yöntem UV lamba kullanılarak yapılandır. Diş minesine asla zarar vermeyen bu teknik uzun yıllardır kullanılmış ve kabul gören yöntemlerden biridir.

Bizlerde kliniğimizde diş beyazlatma Ankara ili ve çevresindeki hastalarımıza sağlıklı gülüşler hediye edebilmek için uygun yöntemlerle işlemi uygulamaktayız. Lazerle diş beyazlatma işlemi hastalarımız tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir.

Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Diş hekimliğinde diş beyazlatma işleminin iki yöntem altında yapıldığını belirtmiştik. Bunlardan en kalıcı olanı lazerle diş beyazlatma olurken evdeki yöntemlerde doktor kontrolü altında uygulanabilmektedir. Beyazlatma işlemi, istenilen beyazlığa ulaşıldığı zaman işlem sonlandırılmalıdır.

Diş beyazlatma ile mükemmel gülüşlere sahip olan kişilerin en merak ettiği soru işlemden sonra dişlerinin tekrar sararıp sararmayacağıdır. Bu şekilde bir müdahaleden sonra dişleriniz uzun süre eski sarılığına dönmeyecektir ancak iyi bakmanız ve korumanız belirleyici faktör olacaktır. Uygulamadan sonra 1 yıl beyazlığını kaybetmeyecektir. 1 yıldan sonra pekiştirme tedavisine gelebilir ve renk tonundan hiçbir şey kaybetmeyerek beyazlık devam etmiş olur.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Diş beyazlatma fiyatları her klinik ve doktora göre değişmektedir. Örneğin kliniğimize diş beyazlatma işlemi için başvurduğunuzda öncelikle yöntem hakkında derinlemesine bilgi alacaksınız. Sonrasında da hangi yöntemi seçeceğiniz ve uygulatmak isteyeceğiniz belirlenecek ve işleme başlanacaktır. Genelde yan etkilerinden korkulduğu için bazı hastalar tarafından tercih edilmeyen bu yöntem duyulan gereksiz bilgilerin aksine diş beyazlatma yöntemi diş ve diş etine zarar vermemektedir. İşlemden sonra nadirde olsa sıcak ve soğuk hassasiyeti görülür ancak bu durumda oldukça kısa süre içerisinde kaybolmaktadır.

Bize Ulaşın!
Adres